Gif 60x60

KONTAKT

Multi ubezpieczenia
ul. Warszawska 15
Kraków - Węgrzce

Porady:

 • gry dla dzieci

  SŁOWNIK UBEZPIECZENIOWY

  AEROCARGO

  Aerocargo to ubezpieczenie ładunku w przewozie lotniczym, krajowym lub międzynarodowym. ..

  Polisa ubezpieczeniowa

  Dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia, wystawiony przez zakład ubezpieczeń. ..

  Broker ubezpieczeniowy

  Osoba fizyczna lub prawna, zajmująca się pośredniczeniem lub zawieraniem umów ubezpieczenia. ..

  Ubezpieczenie mieszkań i nieruchomości

  Ubezpieczenie mienia i nieruchomości wiele towarzystw oferuje w pakiecie - niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dołączają do polisy standardowej także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC)..

  AUTO-CASCO

  Zakres ubezpieczenia auto-casco..

  ABANDON

  w praktyce ubezpieczeń morskich oznacza porzucenie przez ubezpieczającego ubezpieczonego przedmiotu...

 • Waloryzacja rent i emerytur

  Zapomoga zamiast waloryzacji

  Emeryci, renciści zapomoga, waloryzacja rent i emerytur
  Wybrani emeryci i renciści, których świadczenia nie przekraczają 1,2 tys. zł, otrzymają w tym roku jednorazową zapomogę zamiast waloryzacji.
  Sejm znowelizował ustawę z dnia 20 maja 2005 r. o dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenie przedemerytalne albo zasiłek przedemerytalny (Dz.U. 102, poz. 852 z późn. zm.). Nowelizacja przewiduje, że wybrani emeryci, renciści oraz osoby otrzymujące inne świadczenia podwyższane tak jak one (na przykład świadczenia przedemerytalne) otrzymają w tym roku jednorazową zapomogę.

  Kryterium, decydującym o wypłacie zapomogi, będzie wysokość otrzymywanego świadczenia. Nie będzie się więc liczyć ani dodatkowy dochód, ani na przykład wysokość świadczenia współmałżonka. Nie będzie też miało znaczenia, czy emeryt lub rencista dorabia do świadczenia lub prowadzi własną firmę.
  Osoby otrzymujące świadczenia, których wysokość nie przekracza 600 zł (na przykład ci, którzy otrzymują minimalną emeryturę z ZUS w wysokości 597,46 zł), otrzymają w tym roku jednorazowo 420 zł. Na niższą zapomogę - w wysokości 310 zł - mogą liczyć ci, których świadczenia mieszczą się w przedziale od 600 do 800 zł. Z kolei 180 zł mają otrzymać te osoby, których świadczenia wahają się w przedziale od 800 do 1 tys. zł. Najniższy dodatek (140 zł) otrzymają osoby, których świadczenia wynoszą od 1 tys. do 1,2 tys. zł.
  Źródło: Gazeta Prawna


  FORMULARZ ZAPYTANIA
  darmowe obliczenia składek ubezpieczenia

  Dowiedz się ile za ubezpieczenie zapłacisz u nas. Wypełnij formularz, a my skontakujemy się z Tobą, aby przedstawić najkorzystniejszą ofertę.

  UWAGA! Ze względu na konieczność podpisywania polis prosimy o kontakt TYLKO osoby mogące zawierać ubezpieczenie w Krakowie.

  W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych prosimy o podawanie kodu pocztowego koniecznego do precyzyjnego wyliczenia składki.

  Temat:
  Zapytanie:
  Telefon kontaktowy:
  Email:
    CAPTCHA
  Kod obrazka:   Uwzględnij wielkość liter!  Szukasz taniego OC?
  Axa Direct już od 540zł! Oblicz teraz!


  Skrót wiadomości:
  Kryterium, decydującym o wypłacie zapomogi, będzie wysokość otrzymywanego świadczenia.